O grze
About this game

Tap The Map

Augmented Reality game to learn statistics by playing - available in Google Play

How are people in EU doing? Where is afforestation the lowest? Which country has the largest surface? Tap the countries to guess by yourself! It’s a quiz and colouring book at the same time so statistical data will never be boring again.

Your task is to choose the correct answer to the question by taping the country on 3D map of Europe. Under the influence of tapping the country changes its high and intensity of the colour presenting various phenomena in Europe. Questions are about areas such as demography, agriculture, transport, etc. To play the game you only need to print the special marker from this website.

The application created by the "EmojiNotSupportedException" team received the main prize in the "ShowMeData" two-day hackathon.

The authors of the application are:

  • Krzysztof Antoniak
  • Marta Mazurkiewicz
  • Łukasz Kędziorski

It is distributed and recommended by Statistics Poland.

Tap The Map

Gra z rozszerzoną rzeczywistością do nauki statystyki przez zabawę - dostępna w Google Play

Jak żyją ludzie w Unii Europejskiej? Gdzie zalesienie jest najniższe? Który kraj ma największa powierzchnię? Klikaj na kraje, żeby to odgadnąć! Dane statystyczne już nigdy nie będą nudne, dzięki quizowi i kolorowaniu w jednym.

Twoim zadaniem jest wybrać prawidłową odpowiedź na pytanie, klikając na kraje na trójwymiarowej mapie Europy. Pod wpływem uderzenia w kraj zmienia się natężenie i intensywność koloru przedstawiającego różne zjawiska w Europie. Pytania dotyczą takich dziedzin jak demografia, rolnictwo, transport itp. Aby zagrać w grę, wystarczy wydrukować specjalny znacznik dostępny na tej stronie.

Aplikacja autorstwa zespołu "EmojiNotSupportedException" otrzymała główną nagrodę w dwudniowym hackathonie GUS "ShowMeData".

Autorami aplikacji są:

  • Krzysztof Antoniak
  • Marta Mazurkiewicz
  • Łukasz Kędziorski

Udostępnia ją i poleca Główny Urząd Statystyczny.

Zobacz film

Watch the movie

Pobierz i wydrukuj znaczniki
Download and print markers

Grałeś w Tap The Map?

Podziel się z nami swoimi wrażeniami!

Wypełnij krótki formularz 

Kod źródłowy gry
Source code of the game

github logo2

Instrukcja instalacji aplikacji
How to install

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i polecamy zainstalowanie jej poprzez aplikację systemową Sklep Play w Państwa telefonie lub tablecie.

Jeśli jednak ktoś chciałby zainstalować aplikację bezpośrednio z pliku APK (dostępnego w repozytorium GitHub), to należy ją pobrać na urządzenie i uruchomić jak inne pliki. Może być koniecznie pozwolenie na instalację programów z nieznanych źródeł (tj. nie z Google Play). Aby odblokować taką możliwość należy wykonać kroki 1-4 z poradnika tj:

  1. Uruchomić aplikację Ustawienia w telefonie lub tablecie.
  2. Przewinąć ekran do sekcji Osobiste i dotknięciem ekranu otworzyć Zabezpieczenia.
  3. Przejść do Nieznane źródła i zaznaczyć Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł (w różnych wersjach systemu może to być np. suwak lub okienko do zaznaczenia).
  4. Potwierdzić operację klikając OK. Teraz można już pobrać załączony plik APK i po otwarciu go w menadżerze plików wybrać opcję Zainstaluj.

Our game is available in Google Store - please use the embedded system application to install it.

If you would like to install it directly from APk file (available in our GitHub repository), please follow the instructions.

Główny Urząd Statystyczny

gus 01Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa

Przejdź do Portalu GUS